O nás

Když jsme se rozhodovali, že si pořídíme bílého švýcarského ovčáka, ani ve snu by nás nenapadlo, že za dva roky budeme sedět u počítače a představovat vlastní chovnou stanici. Naše fenka Areta Polární vlk pochází z chovné stanice Polární vlk, kterou jsme kontaktovali na doporučení – „… uvolnila se již zamluvená fenka, tak to zkuste…“ Setkání s Aretkou ještě v době, kdy byla se svou maminkou a sourozenci, proběhlo v přátelském duchu s paní chovatelkou a ve stylu láska na první pohled s naší malou Aretkou. Ve věku 8 týdnů jsme si ji už odváželi domů. Od té doby je součástí našich životů a členem naší rodinné smečky.

Myšlenka na Aretino uchovnění přicházela velmi pomalu – nejprve po otázkách veterinářů a lidí v našem okolí, kteří se ptali, zda jezdíme na výstavy, protože je krásná. To nám samozřejmě lichotilo, a tak jsme to zkusili – a rovnou na mezinárodní výstavě v Brně na začátku února 2020. Tam jsme s Aretou (obě vystavovatelské začátečnice) vyhrály CAJC (vítěz třídy mladých plemene) a dokonce i BOJ (nejlepší mladý plemene). První úspěch nás motivoval k účastem na dalších výstavách, kde se Areta také umisťovala na prvních místech. Zároveň jsme se zúčastnili svodu mladých jedinců organizovaného Klubem bílého ovčáka. I zde dostala Areta krásné hodnocení.

Potom už nápad na uchovnění a tím vlastní chovnou stanici nevypadal tak nereálný. Byl úspěšně ukončen bonitací na podzim 2020 a uznáním Arety jako chovné feny.