Rok 2023 začal velmi slibně, užívali jsme si s Aretkou zimních radovánek jak na společných procházkách, tak i na lyžích. Objevili jsme kouzlo skijöringu (zimní sport, při kterém je člověk na lyžích připoután postrojem a amortizačním vodítkem ke psu nebo více psům) a vyráželi jsme alespoň jednou týdně do Jizerek na trasy mimo Jizerskou magistrálu, kde je pohyb psů dovolen a bývá na nich i méně „sportovců“.

Zde foto ze letního cvičáku – náhodné setkání 3 BŠO, také v zimě v tělocvičně a setkání s nevlastním bratrem po otci Cézarovi Petts Wolf:

Bohužel v únoru jsem si při jedné takové výpravě přivodila úraz kolene a následná operace na konci března změnila naše plány na téměř celý rok. Pro Aretku se také leccos změnilo: vycházky a cvičák plnohodnotně převzali další sparing partneři z blízké i širší rodiny. A všichni si to náramně užívali.

Po mé rekonvalescenci se pak kromě výletů pěšky i na kole, společných golfových tréninků a pokračování v pasení ovcí rozšířily zájmy, kterým se společně věnujeme, na výcvik obedience (později i rally obedience) a agility.

V průběhu celého roku jsme také byli v kontaktu s majiteli našich A štěňátek a proběhl i první sraz, kde jsme se viděli alespoň s některými z nich. O tom v dalším příspěvku.

Podobné příspěvky